Piatok 29. 3. 2024

VITAJTE NA STRÁNKACH MŠ Fraňa Kráľa 78 Michalovce

• Vie o nás všetko. Viac, než mnohí iní. A napriek tomu nikdy nesklame.

A nespomína dlho na prečiny. O kom to vravím? Predsa o mame.

Mama.

Ten človek, čo najdlhšie mlčí, keď ublížia mu jeho najbližší.

Po každom páde ma znova chodiť učí. Po každom plači ma znova utíši.

Mama.

Tá večná kvetinka skromná. Vyperie, žehlí, sedí nad šitím.

Takejto službe nič sa nevyrovná. No iný život bol by nebytím

pre ňu, čo tŕpne pre každý náš krôčik. A dá aj to, čo sama postráda.

Srdcom je pri nás, kam nevidia oči. Nechce nás stratiť. Veľmi nerada.

• tak, ako každý rok, aj tento rok nám môžete pomôcť skvalitniť edukačný proces na našej škole!Ako na to?

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii. Jednou z nich je aj naše Rodičovské združenie. Využite preto možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Takto získané finančné prostriedky budú použité na:

- skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole,

- skvalitnenie vybavenia školy a školského areálu.

Ide predsa o Vaše deti, pre ktoré chceme všetci len to najlepšie. A to, aby sa u nás cítili dobre a aby počas pobytu u nás získali čo najviac nových vedomostí, čo najprijateľnejším spôsobom.

• dovoľte mi aj takouto formou poďakovať Vám za všetko, čo ste pre nás a pre svoje detičky v tomto kalendárnom roku urobili. Aj s Vašou pomocou sa nám podarilo uskutočniť niekoľko krásnych akcií, doplniť priestory materskej školy o nové vybavenie, uskutočniť niekoľko charitatívnych akcií, na ktorých ste sa podieľali buď finančne alebo iným spôsobom.

Prajem Vám v tomto sviatočnom období, aby ste si tieto chvíle užili v pokoji, láske a porozumení so svojími najbližšími a verím, že sa v Novom roku 8.1.2024 zdraví a oddychnutí stretneme .

• Úprimne ďakujeme mestu Michalovce za dotáciu na nákup hracieho kútika, ktorý poslúži deťom pri rozvoji ich finančnej gramotnosti. Veríme , že ak už teraz, v ranom detstve, sa oboznámia s hodnotou peňazí, budú neskôr v mladosti alebo aj v dospelosti správne zaobchádzať s peniazmi v rôznych situáciách z bežného života.

• basketbalový klub v Michalovciach 1. BK sa prihlásil s projektom Bav sa basketbalom 2024 o Grant Nadácie Penta.

Podporme ich a zahlasujme za ich projekt pre podporu športovania detí.

Na stránke www.pentagrant.com je potrebné zadať do názvu Bav sa basketbalom 2024 - vyhľadať projekt - zadať email - odoslať - následne potvrdiť link vo Vašej emailovej schránke.

Pomôžme a spoločne podporme športovanie našich detí v Michalovciach.

• Riaditeľka MŠ Fraňa Kráľa 78 Michalovce prerušuje prevádzku MŠ v dňoch 30.10.2023-31.10.2023 z organizačných dôvodov. Obnovenie prevádzky je od 2.11.2023.

• Milí rodičia, zajtra sa v MŠ uskutoční tekvicová party. Ak bude dobré počasie tak na školskom dvore, v prípade dažďa v jednotlivých triedach. Bude spojená s ochutnávkou nátierok a šalátov, ktoré pre Vaše deti pripravujú tety kuchárky. Nezabudnite si doniesť tekvicu na tvorenie, pripadne už vyzdobenú tekvičku na výstavu.

Začiatok o 15,30.

Ďalšie informácie u učiteliek.

TEŠÍME SA NA Vás tu

• Milí rodičia.

Školský rok 2023/2024 sa začína 4.septembra 2023.Prevádzka našej materskej školy je od 6,30 – do 16,30hod., kedy sa MŠ uzamyká. Je preto potrebné vyzdvihnúť dieťa do 16,20.

Deti, ktoré prichádzajú do MŠ prvýkrát sú prvý deň iba na doobedie. Vyzdvihnúť si ich je potrebné najneskôr do 12,00 hod. Ostatné dni ostávajú deti v MŠ podľa dohody rodičov s učiteľkami.

Rodičia detí, ktoré nastupujú do našej materskej školy prvý krát, nájdu všetky informácie o MŠ v Školskom poriadku, ktorý nájdu na našej webovej stránke alebo vo vstupných chodbách v budove A a budove B.

• Rodičia, ktorí si podali žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ a ešte si nevyzdvihli rozhodnutie o prijatí, nech tak urobia do štvrtka 29.6.2023 v čase od 12,45 do 14,30. Rozhodnutie im odovzdá zástupkyňa riaditeľky školy v oranžovej triede

• Riaditeľka MŠ oznamuje, že zákonní zástupcovia detí, ktorí si v MŠ podali žiadosť o prijatie dieťaťa si môžu rozhodnutia o prijatí – neprijatí dieťaťa vyzdvihnúť v nasledujúcich dňoch:

16.6.2023 od 10,00 do 16,00
    20.6.2023 od 9,00 do 14,00